• Pitati pitanje
    Pogledajte najnovije poruke
    TEHNIČKE VIJESTI ljubitelji računala i napredni korisnici.
    Postavite pitanje i pružite podršku.
    traje samo minutu.
  • Forum
  • TEHNIČKE VIJESTI Jezgra
  • Prijenosna računala i tableti
  • Današnje objave

Neodgovarajući dio zaslona

• Pokretač niti ptitterington
  • Početni datum
status
Nije jasno za daljnje odgovore.
P

ptitterington

Pozdrav,
Izbrisao sam i ponovo instalirao svoje majke 13-mjesečno asus vista prijenosno računalo.

Neobična stvar je da na zaslonu postoji područje na kojem pokazivač miša ne radi, samo zato što mislim da pokrenut program ne reagira, na primjer kada se otvori dijaloški okvir, da ga povučete na dno zaslona da biste kliknuli Da ili Ne, ponekad je dijaloški okvir potpuno mrtav i ne može se premjestiti.

Ovo je slučajno i neki su dani gori od drugih.

Nitko to nikada nije učinio.
.Erefe
K

kimsland

Veličinu prikazanog područja vašeg prijenosnog računala možete povećati na sljedeće načine:
Upravljačka ploča
Pogled
Kartica Postavke
Prilagodite razlučivost zaslona

Obično se ova razlučivost dovede na ispravno mjesto instaliranjem upravljačkih programa zaslona.

Jeste li zapravo instalirali sve upravljačke programe sa stranice za podršku proizvođača?
P

ptitterington

• Pokretač niti Pokretač niti
Hvala na odgovoru, mislim da zapravo niste razumjeli problem, možda ga nisam dobro rekao.
Rezolucija je točna i instalirani su najnoviji upravljački programi.
Ta
K

kimsland

ponekad je dijaloški okvir potpuno mrtva zona i ne može se premjestiti
Ono što moram reći je prilagoditi područje gledanja veličine zaslona.
Svako prijenosno računalo ima određenu veličinu zaslona koju vozači obično prilagode u skladu s tim.

Ali želim konkretnije razumjeti vaš problem.
Želite li reći da miš ne može kliknuti određeno područje? (zapravo što više informacija to bolje - čak i snimka zaslona problema)
P

ptitterington

Da, postoji kvadratni presjek od oko 100 mm gdje pokazivač miša ne radi, desno od središta i oko pola wau. Ali ponekad je sve u redu. Snimak zaslona ne pomaže jer snimka zaslona izgleda normalno.
K

kimsland

Kako čudno!

Osim ako nemate aktivnu pozadinu radne površine ili nešto drugo.
To se događa i kada otvorite mapu (bilo koja mapa je povećana) Možete li premještati predmete oko ove mrtve zone? (Razumijem da je isprekidan, težak za testiranje)

U svakom slučaju, provjerite jesu li unutar svojstava pozadine Desftop bilo koje web pozadine omogućene. (pokušajte promijeniti boju pozadine i sliku u nešto drugo i ponovo testirati)

Osim toga, to bi mogao biti pokrenut demon (ili čak program za šalu), provjerite u TaskManager procesima ima li sumnjivog. Ili preuzmite i pokrenite Upravljačka ploča za pokretanje i uklonite sve nepotrebne pokušaje.

Ram je još jedna zanimljiva mogućnost, iako vjerujem da će uvijek biti na istom mjestu. Ovisno o tome koliko ste zainteresirani za rješavanje misterija, memtest vrlo. (Za 7 prolaza)

Također, potvrdite da ste instalirali najnovije upravljačke programe miša za dodirnu pločicu.

Objesi to može biti
Vaša dodirna podloga ne radi ispravno ili je čak prljava ili ogrebotina. To može uzrokovati problem koji ste opisali. Prvo pokušajte očistiti dodirnu podlogu i obrišite je vlažnom krpom koja ne ostavlja dlačice. Također možete testirati ovu površinu i testirati mrtvo područje tako da podignete prst u drugi položaj na dodirnoj podlozi (tj. Malo ulijevo i dolje).

Vjerujem da je posljednja opcija iznad najvjerojatniji uzrok. To možete dokazati korištenjem vanjskog USB miša i testiranjem mrtvog prostora.

Jesam li sve pokrio?
P

ptitterington

Hvala na odgovoru, nažalost problem je s vanjskim usb mišem.
Nemam pozadinu, nemam zaštitnik zaslona ili je postavljen kao zadani, također sam pokušao promijeniti postavke performansi na najbolje performanse. Kad sam ga izbrisao, čist sam do kraja i dobio najnovije upravljačke programe s web mjesta za podršku. također bios ažuriran.

Ako problem nije ništa vidljiv, a rub okvira je izvan "zone", povucite ga u područje na zaslonu gdje će pokazivač kliknuti okvir. Ako to ne uspije, jedina mogućnost je brisanje i okretanje tipke CTRl Alt jer ni prečaci ne rade.

Siguran sam da ću je otkupiti dobavljaču jer je moja majka orala orašaste plodove.
K

kimsland

13 mjeseci staro prijenosno računalo asus vista.
Koji je broj modela? (u slučaju da netko drugi ima sličan problem)

Ako ga uzimate natrag Dobavljač , je li još uvijek u garanciji?

Vjerujem da će vjerojatno zamijeniti hardver dodirne pločice.

Molimo vas da ovu temu ažurirate s više informacija (kada budete znali)
Jer moje ideje su gotove!
P

ptitterington

Ovo je Asus F3M. Hvala na svim vašim naporima, ažurirat ću kako znam više i nigdje ne mogu pronaći isti problem. Teškoća je u ispravnom razlikovanju pogreške jer je neobična.: Zbunjeno:
R

uloga

ptitterington - kolega, imam isti problem ... 15 "zaslon i centar 4" ili tako nekako (može biti više ili manje) IE pokazivač može ići IE dijaloški okviri pokazivača "klikni" ili "povuci" ili nije aktivan u tom području itd. .

Ovo je frustrirajuće dosadno!

Ohh, imam Asus F3J.

Ako je slučajno pls objavi jer bih volio riješiti problem - U Vista je to okrivio, ali to bi mogao biti problem s Asusovim upravljačkim programom (rješenje za - AFAIK - još nema).
status
Nije jasno za daljnje odgovore.

Najnoviji postovi

• Ritmatičan
    Intel poduzima razrednu akciju sa zakašnjenjem od 7 nm
  • N
    Bill Gates smatra da bi Elon Musk trebao zadržati komentare o koronavirusu za sebe
  • G
    Više izdavača navodno razmišlja o povećanju cijena za igre konzola sljedeće generacije
  • Kvantna fizika
    Xbox Series X ili PS5? Gabe Newell preferira Microsoftov stroj
  • Kvantna fizika
    PSA: Oporavak starih sigurnosnih kopija bez oštećenja diska
  • MaxSmarties
    Objašnjenje: Što su tensorski nukleusi?
  • Ljut
    Pogled: Promjena poluvodičkog pijeska
  • Bp968
    Huawei neće primati TSMC čipove nakon rujna